Krajina pôvodu: Československo
Rok výroby: 1935 / 1936
Vlnové rozsahy: DV, SV, KV
Cena v prvom roku predaja: 1290 korún
Elektrónkové osadenie: E452T 2x, C443, 506
Rozmery rádia: 362 x 366 x 242 mm
Hmotnosť rádia: neznáma
Pôvod rádia: Senohraby / CZ
Rok zakúpenia: 2011
Cena rádia: 2827 CZk
Elektrónkové osadenie: E452T 1x, C443, 506
Stav rádia: funkčné
Sériové číslo rádia: 38028
Rádio Titan Super Symfonik je dvoj-obvodový priamo zosilňujúci prijímač. Bedňa rádia je drevená, stupnica je za celuloidom, na stupnici sú stanice, a je v metroch. Rádio má dynamický budený reproduktor.
Rádio Titan Super Symfonik malo tri rôzne stupnice. Stupnice sa líšili hlavne logom rádia, na jednej bolo napísané iba Super Symfonik, druhá varianta bola Titan Super Symfonik, Titan bolo v jednom riadku a Super Symfonik bolo v druhom riadku, a tretia varianta bola Titan Super Symfonik, ale každé slovo bolo v jednom riadku.
Prevedenie stupníc bolo taktiež úplne rozdielne. Staršie prijímače mali stupnicu priamo na bedni, čiže namiesto celuloidu tam bola stupnica. Stanice sa ukazovali premietaním kovového ukazovateľa staníc zozadu stupnice. Kovový rámček na chassis bol prázdny. U novších prijímačov je stupnica v kovovom rániku na chassis, pred stupnicou je namontovaný pohyblivý ukazovateľ staníc, a celuloid je namontovaný priamo na bedni prijímača.
Ďalšie rozdielnosti sú aj pri rámikoch okolo stupnice. Staršie verzie mali rámik vo farbe bedne, tiež aj línie rádia sú vo farbe bedne. Novšie prijímače mali rámik oblejší a čiernej farby, a taktiež aj línie rádia sú čiernej farby.
Ďalšie rozdielnosti, ktoré som zistil boli v otočných kondenzátoroch. Staršia verzia má dva otočné kondenzátory so spoločným rotorom, a stator jedného snich sa naklápa kôli doladeniu vstupného obvodu.
Novšia menej vídaná verzia má duálny ladiaci kondenzátor normálneho
obvyklého prevedenia. Diera v skrini je buď prekrytá kovových oválnym
štítkom s logom Titan Rádio, alebo tam nie je vôbec, ako to je u môjho
Titanu Super Symfonik.